۵ نکته برای افزایش کارآیی یخچال

پنج نکته و ترفند برای افزایش کارآیی یخچال

در مطلب اخیر درباره نظافت یخچال و بقیه وسایل منزل صحبت کردیم و ۵ ترفند برای برطرف شدن بوی بد وسایل منزل را توضیح دادیم. در این مطلب قصد داریم ۵ نکته کلیدی برای افزایش کارآیی یخچال فریزر و ساید بای ساید را به شما توضیح دهیم تا با انجام دادن آنها مصرف انرژی شما کاهش پیدا کرده و در نتیجه هزینه قبض کمتری پرداخت کنید.

۱- گردگیری پشت یخچال؛ یخچال خود را از دیوار فاصله دهید و هرچند وقت یکبار پشت آن را گردگیری کنید زیرا گرد و خاک در کویل های کندانسور که در پشت یخچال قرار دارد جمع می شود و باعث می شود گرما به سختی از یخچال خارج شود و در نتیجه انرژی بیشتری مصرف کند.

۲- لاستیک و نوار دور درب یخچال را بررسی کنید؛ از یک تکه کاغذ برای بررسی لاستیک دور درب یخچال و هدر رفتن سرمای داخل آن استفاده کنید. ابتدا از بسته بودن درب یخچال مطمئن شوید و بعد از آن تکه کاغذ را بالای لاستیک دور درب یخچال قرار دهید. در صورتی که کاغذ به حرکت دربیاید باید به فکر تعویض نوار دور درب یخچال باشید که البته بر خلاف تصور عمومی کار بسیار راحتی می باشد.

۳- روی تمام مواد غذایی را بپوشانید؛ اکثر مواد غذایی دارای رطوبت هستند و در صورتی که بدون بسته بندی و یا داخل ظرف درب بسته قرار نداشته باشند باعث میشوند هوای داخل یخچال نیز دچار رطوبت شده و در نتیجه کمپرسور یخچال باید برای از بین بردن آن دو برابر کار کند.(در ضمن اکثر غذاها بوی مواد غذایی دیگر را به خود جذب میکنند که باعث می شود مواد غذایی شما بوی عجیب و غریبی بدهند!)

۴- غذای گرم را درون یخچال نگذارید؛ در صورتی که غذایی درست کرده اید ولی نمی توانید تا سرد شدن آن منتظر بمانید و شدیدا خوابتان می آید، میتوانید آنرا درون یخچال قرار دهید ولی باید توجه داشته باشید که یخچال شما باید چند برابر انرژی مصرف کند تا غذای گرم را خنک کند. پس بهترین کار این است که ابتدا صبر کنید تا غذا سرد شود و سپس آنرا درون یخچال قرار دهید تا انرژی کمتری مصرف شود.

۵- فضای خالی یخچال را با پارچ آب پر کنید؛ پر کردن فضای خالی یخچال باعث می شود که مواد غذایی درون یخچال سرد بمانند و یخچال انرژی کمتری بر سرد نگه داشتن آنها مصرف کند.

آیا روش دیگری برای کاهش مصرف انرژی و افزایش کارایی یخچال سراغ دارید؟ از طریق بخش نظرات آنرا با ما در میان بگذارید تا به این لیست اضافه کنیم.

خلاصه خدمات
5 نکته برای افزایش کارآیی یخچال
Rate :
5 based on 1 votes
نوع سرویس
۵ نکته برای افزایش کارآیی یخچال
ارائه دهنده خدمات
دیجی تعمیرگاه,
Ebn-e-Yamin St,N sohrevardi ave,Tehran-19166,
Telephone No.02154584
استان
تهران، کرج
توضیحات
در این مطلب قصد داریم ۵ نکته کلیدی برای افزایش کارآیی یخچال فریزر و ساید بای ساید و در نتیجه کاهش هزینه قبض را به شما آموزش دهیم.

یک دیدگاه بنویس!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا به این سوال پاسخ دهید *