کد خطا یا ارور کولر گازی اسپیلت وست پوینت

کد خطا و ارور کولر گازی اسپیلت وست پوینت

آیا شما هم با کد خطا یا ارور کولر گازی اسپیلت وست پوینت مواجه شدید؟

قبل از اینکه شما نسبت به تعمیر و یا سرویس اسپیلت خود اقدام کنید باید شرح کوتاهی از علت به وجود آمدن و نحوه برطرف کردن کد خطا یا ارور کولر گازی اسپیلت وست پوینت بدانید تا بتوانید به‌درستی منظور و مفهوم این مشکل را در سیستم درک کنید.

کد خطا چیست؟

تمامی انسان‌ها روی زمین برای فهماندن منظور خود به دیگران از روش‌های مختلفی استفاده می‌کنند که برای خود و دیگران قابل‌فهم است با پیشرفت تکنولوژِی مهندسان توانستند برای اینکه کاربران بتوانند راحت‌تر با لوازم و وسایل خود ارتباط برقرار کنند کد خطا یا ارور را روی این لوازم فعال‌سازی کردند

” کد خطا اصطلاحاً زبان سیستم یا لوازم شماست. که اگر در هرجایی از سیستم شما مشکلی وجود داشته باشد با استفاده از آن حدود عیب به شما نشان داده می‌شود و نیاز به برسی کل سیستم نخواهید داشت “

مثلاً زمانی که شما درب یخچال را به مدت‌زمان زیاد باز می‌گذارید چه عمداً و چه سهواً، بوق یا بیزر یخچال به صدا درآمده و شمارا از این مشکل آگاه می‌کند.

ارور کولر گازی وست پوینت یا کد خطا به چه شکل در اسپیلت وست پوینت نشان داده می‌شود ؟

کد خطا با ارور در هر سیستم به اشکال مختلفی شما را از عیب دستگاه مطلع می‌کند که بسته به نوع سیستم، شرکت سازنده و پیشرفته بودن یا نبودن آن این کد خطا یا ارور متفاوت است مثلاً در سیستم‌هایی قدیمی با چراغ‌های ریز که شما می‌توانید از تعداد چشمک زدن آن‌ها یا روشن شدن چراغ خاص به مشکل پی ببرید ولی در سیستم‌های پیشرفته‌تر که مادربرد یا صفحه‌نمایش (Display) دارند کد خطا یا ارور نمایش داده شده واضح‌تر و دقیق‌تر (ترکیب حروف و عدد مانند E9) است

باید توجه داشت که این روش کامل‌تر بوده و می‌تواند مشکلات بیشتر و وسیع‌تری را به کاربر منتقل کنند و کاربر به این وسیله به جزئیات بیشتری از کد خطا یا ارور کولر گازی وست پوینت دست پیدا میکند .

از چه راه‌هایی می‌توان کد خطا یا ارور نمایش داده‌شده در کولر گازی وست پوینت را برطرف کرد؟

 • قبل از هر چیز شما برای برطرف کردن کد خطا یا ارور کولر گازی اسپیلت وست پوینت باید دفترچه راهنما یا سرویس منوال یا دفترچه ارور کولر گازی وست پوینت را در اختیار داشته باشید.

 

 • این‌ یک نکته تعمیراتی است که به دلیل کم‌هزینه و کم‌خرج بودن آن توصیه می‌شود با مواجه‌شدن با کد خطا کولر گازی وست پوینت یا ارور وست پوینت قبل ازهر کاری اسپیلت وست پوینت را ریست کنید (برق اصلی دستگاه را قطع کرده و ۱۰ تا ۲۰ دقیقه بعد دوباره کولر گازی وست پوینت را راه‌اندازی کنید) دلیل این کار هم این است که سیستم‌هایی که داری مادربرد هستند بعضی‌ اوقات به علت نوسان برق یا هر علت دیگری امکان هنگ کردن یا مختل شدن دارد که شما با این کار اصطلاحاً کولر گازی وست پوینت را ریست می‌کنید و در راه‌اندازی مجدد امکان درست شدن کولر گازی وست پوینت وجود دارد.

نکته: اگر کولر گازی وست پوینت شما بعد از ریست شدن به حالت عادی برگشت ولی دوباره بعد از مدتی این روند تکرار شد از ریست کردن متوالی آن خودداری کنید و حتماً برای برطرف کردن ارور کولر گازی وست پوینت با یک تعمیرکار تماس بگیرید.

نکته: اگر فیوز مینیاتوری اسپیلت عمل کرد و شما با راه‌اندازی مجدد بازهم شاهد عمل کردن فیوز بودید به‌هیچ‌عنوان این کار را تکرار نکنید و حتماً از تعمیرکار کولر گازی وست پوینت کمک بخواهید.

 

 • شما باید به این نکته خیلی مهم توجه کنید که تمامی کد خطاها و ارور های کولر گازی وست پوینت که نمایش داده میشود به‌صورت حدودی عیب را به شما نشان می‌دهند نه به‌صورت کاملاً دقیق مثلاً ارور E9 در کولر گازی وست پوینت به معنی کار نکردن کمپرسور یا در مدار نبودن کمپرسور است شما با دیدن این مشکل و فهمیدن این‌که این ارور مربوط به کمپرسور است به ۵۰% مشکل پی برده‌اید ولی باید توجه کنید که چه مشکلی باعث شده است که کمپرسور از مدار خارج‌شده باشد؟
 • سوختن کمپرسور
 • جدا شدن سوکت کمپرسور
 • عدم فرمان از برد کنترل به کمپرسور
 • سوختن راه‌انداز کمپرسور…

بله دقیقا درست است پیدا کردن عیب دقیق و برطرف کردن آن مستلزم داشتن تخصص کامل درباره تعمیر کولر گازی وست پوینت و ابزار موردنیاز است که در بسیاری از ارور ها این مشکل ساده بوده و شما با دانستن آن قادر به برطرف کردن آن هستید ولی برطرف کردن بسیاری از کد خطا یا ارورها احتیاج به مهارت و تخصص لازم دارد؛ پس اگر درزمینهٔ تعمیر و سرویس دستگاهی که کد خطا داده است تخصصی ندارید به‌هیچ‌عنوان اقدام به این کار نکنید زیرا علاوه بر برطرف نکردن مشکل امکان آسیب رساندن به خود یا کولر گازی وست پوینت بسیار زیاد است.

برای هر گونه سرویس یا تعمیر کولر گازی میتوانید از طریق پر کردن فرم ثبت سفارش آنلاین و یا از طریق تماس تلفنی با ما در ارتباط باشید.

جدول کد خطا کولرگازی وست پوینت

کد خطا و ارور کولر گازی اسپیلت وست پوینت
خلاصه خدمات
کد خطا یا ارور کولر گازی اسپیلت وست پوینت
Rate :
4.5 based on 3 votes
نوع سرویس
کد خطا یا ارور کولر گازی اسپیلت وست پوینت
ارائه دهنده خدمات
دیجی تعمیرگاه,
Ebn-e-Yamin St,N sohrevardi ave,Tehran-19166,
Telephone No.02154584
استان
تهران، کرج
توضیحات
قبل از اقدام نسبت به تعمیر کولر گازی اسپیلت وست پوینت شرح کوتاهی از علت به وجود آمدن و نحوه برطرف کردن کد خطا یا ارور کولر گازی اسپیلت وست پوینت را بدانید.

تعداد کل نظرات: 1

 • آتش زای

  سلام کولر من ویس پوینت۳۲هزاره وخطای ECروی صفحه نمایان شده خواهشا راهنمایی کنید چون داخل دفترچه چنین کدی ندیدم

 • یک دیدگاه بنویس!

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لطفا به این سوال پاسخ دهید *