بهترین راهنمای خرید کولر گازی در سال ۹۷

راهنمای خرید کولر گازی

در این روزها که افراد زیادی قصد خرید کولر گازی دارند با توجه به انواع مدل ها و برندها و پیشرفت تکنولوژی در صنعت ساخت کولر گازی یک مطلب جامع در رابطه با راهنمای خرید کولر گازی و بررسی تفاوت ها و ویژگی ها و معرفی بهترین مارک کولر گازی می تواند شما را از پشیمانی بعد از خرید کولر گازی نجات دهد. در صورتی که وقت کافی برای خواندن کل مطلب راهنمای خرید کولر گازی را ندارید میتوانید از طریق فهرست زیر به قسمت مورد نظر خود مراجعه کرده تا پاسخ سوالتان را پیدا کنید.

انواع کولر گازی

کولر گازی اسپلیت

کولر گازی اسپلیت به دو قسمت تقسیم می‌شود، یک قسمت برای داخل اتاق و دیگری خارج از آن که موتور یا کمپرسور آن است تا در محیطی دورتر از محل نصب پنل با حداقل صدا به‌کارگیری شود البته این نوع از کولر فضای بیشتری را نسبت به کولر گازی های پنجره ای و قابل حمل در بیرون از محیط به خود اختصاص می‌دهد.

کولر گازی پرتابل

کولر گازی پرتابل (قابل حمل) بر خلاف کولر گازی اسپلیت از یک دستگاه تشکیل شده و قسمت بیرونی ندارد. این نوع کولر گازی با وجود اینکه از دیگر مدل های کولر گازی پر سروصدا تر است ولی می تواند گرمترین اتاق ها را به خوبی خنک کند.

کولر گازی پنجره ای

کولر گازی پنجره ای برای خنک کردن اتاق های کوچک طراحی شده است. در این مدل از کولر گازی تمامی قطعات از جمله کندانسور، اواپراتور، کمپرسور و کویل خنک کننده در یک جعبه قرار داده شده است.همچنین در کولر گازی پنجره ای هوای خنک از قسمت داخلی آن وارد و هوای گرم از قسمت خارجی آن به فضای بیرونی منتقل می شود.

کولر گازی ایستاده

کولر گازی ایستاده معمولا نسبت به بقیه کولرهای گازی کاربرد متفاوتی دارد. این نوع کولر گازی بیشتر در مکان های عمومی مثل فروشگاه ها، مساجد، ترمینال ها و… استفاده می شوند.کسانی که امکان نصب کولر گازی پنجره ای و یا اسپلیت را در منزل خود ندارند نیز از این نوع کولر گازی استفاده می کنند.

چگونه یک کولر گازی مناسب انتخاب کنیم؟

اگر تابحال یک کولر گازی خرید باشید، احتمالا در جریان هستید که چقدر برندها و مدل های زیادی در بازار وجود دارد. این باعث می شود که انتخاب گزینه ای که برای شما بهتر است بسیار سخت شود.برای اینکه به شما در انتخاب کولر گازی مورد نظرتان کمک کنیم مطالب و نکات مهمی را گردآوری کرده ایم که هنگام انتخاب کولر گازی در نظر بگیرید و یک کولر گازی مناسب نیازتان خریداری کنید.

انتخاب کولر گازی بر اساس متراژ

برای افزایش بهره وری یکی از مهمترین معیارهای انتخاب کولر گازی متراژ اتاق یا خانه ای است که برای آن قصد خرید کولر گازی را دارید. هر کولر گازی قدرت خنک‌کنندگی(BTU) متفاوتی دارد که عددی بین ۵۰۰۰ تا بالاتر از ۲۰۰۰۰ می باشد. برای مثال برای خانه ای با متراژ ۱۸۰متر کولر گازی با بی تی یو ۱۴۰۰۰ پیشنهاد میشود و برای خانه ای با متراژ ۶۰متر کولر گازی با قدرت خنک کنندگی(BTU 8000) پیشنهاد میشود.

کولر گازی اسپلیت، پرتابل(قابل حمل)، پنجره ای یا ایستاده ؟

تفاوت کولر گازی اسپلیت ، قابل حمل و پنجره ای

اولین قدم برای انتخاب یک کولر گازی این هست که تصمیم بگیریم چه نوع کولر گازی مورد نیازمان است. از خودتان این سوال را بپرسید: چه موقعی در سال از آن استفاده می کنید؟ چه مقدار فضای خالی برای آن دارید؟چگونه می خواهید آنرا نصب کنید؟
برای مثال قبل از خرید کولر پنجره ای شما ابتدا باید نوع پنجره خود را در نظر بگیرید زیرا کولرهای گازی پنجره ای متفاوتی برای پنجره های مختلف ساخته شده است. برای کولر گازی پرتابل (قابل حمل) هم این را نظر بگیرید که باید دریچه ای وجود داشته باشد تا هوای گرم از آنجا خارج شود. همچنین باید فضای کافی برای این نوع کولر گازی وجود داشته باشد.
شما به احتمال زیاد با بدنه داخلی کولر گازی اسپلیت چنین مشکلی نخواهید داشت اما سیستم این نوع کولر گازی دو تیکه است که یک تیکه آن (بدنه خارجی) باید خارج از منزل قرار بگیرد.

تفاوت کولر گازی کم مصرف (اینورتر) و غیر اینورتر؟

اگر شما تصمیم گرفته اید که یک کولر گازی اسپلیت خریداری کنید باید بدانید که دو نوع کولر گازی اینورتر (کم مصرف) و غیر اینورتر وجود دارد. اگر مصرف انرژی برای شما از اهمیت ویژه ای برخوردار است مطمئن شوید که کم مصرف ترین کولر گازی را می خرید. تکنولوژی اینورتر باعث کاهش مصرف انرژی و در نتیجه کاهش هزینه قبض هایتان می شود.
کولرهای کم‌مصرف نسل جدید دو تفاوت اصلی با کولرهای قدیمی دارند که با همین تفاوت توانسته‌اند مشکلات مصرف برق را تا حد قابل قبولی کم کنند.
گاز مصرفی در این کولرها بسیار سردتر از گازهای مصرفی کولرهای قدیمی می‌باشد. زیرا دمای جوشش گاز کولرهای اینورتر منفی ۵۲ درجه سانتی گراد است و این در حالی است که دمای جوشش گاز کولرهای قدیمی غیر اینورتر ۴۱ درجه سانتی‌گراد بوده که این تفاوت در سیستم های تهویه مطبوع بسیار قابل‌توجه و نقش مهمی در تولید سرما در بازه زمانی کمتر خواهد داشت.
ساختار کمپرسور یا همان قلب تپنده سیستم تهویه مطبوع یا کولر گازی های قدیمی همان‌طور که در بالا توضیح داده‌شده به نحوی است بعد از هم‌دما شدن محیط با دمایی که شما برای کولر گازی تنظیم کرده‌اید موتور یا کمپرسور کولر گازی کاملاً خاموش و منتظر خواهد ماند تا دوباره از طریق فرمان مادربرد به کار گیری شود که همین استارت مجدد باعث مصرف جریان بالایی از برق است.
اما در کولرهای اینورتر با توجه به کمپرسور و قطعات و مدارات فرمانی که در آن کار برده شده است سیستم به نوعی طراحی شده که کمپرسور هیچ‌گاه کاملاً از مدار خارج نمی‌شود تا برای روشن شدن دوباره جریان بالایی بخواهد بلکه دور حرکتی یا قدرت موتور به حدعقل خود خواهد رسید تا برای خنک کردن مجدد محیط نیاز به جریان بالایی برای استارت نباشد.

دمای کولر گازی کم مصرف(اینورتر)

معایب کولر گازی اینورتر

هزینه زیاد این کولر گازی نسبت به سیستم های قدیمی تر کولر گازی که این افزایش هزینه از ۲۰ تا ۴۰ درصد قابل تغییر است.
به دلیل اینکه تمامی برنامه های صادر شده در این سیستم کاملا دیجیتال است و توسط مادربرد مرکزی صادر میشود در صورت بروز هرگونه مشکل برای این برد به هیچ عنوان امکان راه اندازی این سیستم نیست.

انحصار خدمات و قطعات توسط شرکت تولید کننده که اگر از شرکتی که خدمات پس از فروش مناسبی در ایران ندارد خریداری شود امکان روبرور شدن با مشکل برای تامین قطعات زیاد است. برای تعمیر این کولر گازی نیاز به تعمیرکاران متخصص بوده که علاوه بر تجربه نیاز به دانش فنی بالایی نیز هست.

بهترین کولر گازی کم مصرف (اینورتر)

کولر گازی کم مصرف یا همان اینورتر به دلیل مصرف خیلی کم آن باعث صرفه جویی زیادی در هزینه های شما می شود بنابراین برای انتخاب بهترین کولر گازی اینورتر حتما به موارد زیر توجه کنید :
سرمایش و گرمایش
اگر شما سیستم گرمایشی دیگری ندارید، می توانید از کولر گازی خود جهت گرم کردن هوا نیز استفاده کنید. کولر گازی های اسپلیت در سرمای زمستان خانه های شما را با هزینه کمتر نسبت به وسایل گرمایشی مانند بخاری گرم میکنند.
کنترل رطوبت؟
آب و هوا در منطقه شما چگونه است؟آیا در تابستان هوا خیلی گرم و مرطوب می شود؟ آیا در بخشی از سال هوا خیلی مرطوب و بارانی است؟با دقت به این سوالات جواب دهید و پاسخ خود را هنگام خرید کولر گازی به یاد داشته باشید. بعضی از کولرهای گازی برای کنترل رطوبت هوا بهتر هستند.
فضای اتاق
بعضی از کولرهای گازی بزرگتر و قدرتمندتر از بقیه هستند، با این حال این به معنای بهتر بودن آنها نیست. اگر اتاقی که در آن کولر گازی را قرار می دهید کوچک تر است بهتره یک کولر گازی با ظرفیت پایین تر انتخاب کنید. این کار باعث بهره وری بیشتر در جهت نگهداشتن درجه حرارت مناسب و کاستن رطوبت هوا به مقدار مورد نیاز خودتان می شود. جدای از کارآمدی بیشتر باعث کمتر مصرف شدن انرژی نیز می شود.

BTU چیست و در کولر گازی چگونه محاسبه می شود ؟

بی تی یو(BTU) واحد اندازه گیری انرژی گرمایی در تاسیسات برودتی و حرارتی می باشد. در تعریف هر BTU میزان گرمایی است که دمای یک پوند آب را در فشار یک اتمسفر یک درجه از ۶۰ درحه فارنهایت به ۶۱ درجه فارنهایت برساند. واحد BTU در واقع استاندارد اندازه‌گیری قدرت سرمادهی در بریتانیا است ولی معمولا در معرفی کولرها از عنوان ‌کردن واحدش صرف‌نظر می‌کنیم و مثلا می‌گوییم یک کولرگازی ۱۵۰۰۰ یا ۲۳۰۰۰ می‌خواهیم.

کولر گازی تقلبی

انواع کمپرسور کولر گازی

کمپرسور قطعه ای از کولر گازی است که با فشرده کردن گاز آن باعث افزایش فشار گاز می شود. در حال حاضر ۵ نوع کمپرسور در ساخت انواع کولر گازی استفاده می شوند که ما در این مقاله در رابطه با سه کمپرسوری که بیش از همه مورد استفاده قرار میگیرند توضیح میدهیم.

کمپرسور پیستونی

در این نوع کمپرسور از یک پیستون که داخل سیلندر است برای فشرده کردن مبرد استفاده می شود. ظرفیت کمپرسور پیستونی معمولا بین ۱۶۰۰۰ تا ۳۷۰۰۰ بی تی یو و یکی از مهمترین عیب های آنها تولید صدای زیاد است. به کمپرسور پیستونی ، کمپرسور رفت و برگشتی نیز میگویند.

کمپرسور روتاری

کمپرسور روتاری دارای مکانیزم جابجایی مثبت و از نوع چرخشی است. معمولا در جاهایی که حجم فشار و هوا بالاست از کمپرسور روتاری به جای پیستونی استفاده میشود.
کمپرسور روتاری را با ظرفیت های ۶۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰ بی تی یو تولید میکنند. کمپرسور روتاری صدای کمتری تولید میکنند و مصرف بهینه تری دارند .

کمپرسور اسکرول

به کمپرسور اسکرول، مارپیچی نیز می گویند. حرکت مخالف دو مارپیچ داخلی سبب فشرده شدن گاز می شود.بدین صورت که یکی از مارپیچ ها ثابت و دیگری متحرک می باشد و حرکت حلزون متحرک سبب فشرده شدن گاز میشود.

بهترین کمپرسور کولر گازی؟

در بین کمپرسورهای کولر گازی کمپرسور اسکرول (scroll) بهترین کمپرسور کولر گازی می باشد که بهترین عملکرد را نسبت به کمپرسورهای روتاری و پیستونی دارند ولی خیلی کمتر استفاده می شوند و کمپرسور روتاری جزو پرکاربردترین کمپرسورهای کولر گازی می باشد.

بهترین مارک کولر گازی در سال ۹۶

در ابتدای این بخش از مقاله لازم به ذکر است که لیست بهترین مارک کولر گازی ما بر اساس مقایسه برندها از لحاظ فنی می باشد و ممکن است با نظرات مشتریان در تضاد باشد.

کولر گازی گودمن

برند گودمن یکی از بهترین ها در تولید کولر گازی در جهان می باشد. این برند صاحب امتیاز برند معروف آمانا نیز می باشد که درواقع نسخه مقرون به صرفه آمانا است. در لیست بهترین مارک کولر گازی ما کولر گازی گودمن رتبه اول را دارد.

کولر گازی اجنرال

کولر گازی اجنرال یکی از با سابقه ترین و پرفروش ترین برندهای تولیدکننده کولر گازی در جهان می باشد. آنها یکی از معدود تولیدکنندگان کولر گازی در جهان می باشند که فقط کولر گازی با کفیت بالا تولید می کنند و کیفیت بالای کولر گازی اجنرال باعث شده این برند در هند و خاورمیانه نیز محبوب باشد و همچنین به پرفروش ترین برند کولر گازی در ایران تبدیل شود.

کولر گازی اجنرال اینورتر دمای اتاق را طوری تنظیم می کند که از ۱۰ درجه کمتر نشود،  بنابراین می توان مطمئن شد که اتاق در زمان خالی بودن زیاد سرد نمی شود و همچنین در مصرف برق نیز صرفه جویی می شود.

کولر گازی هیتاچی

هیتاچی یک شرکت چند ملیتی است که در توکیو، ژاپن واقع شده است. هیتاچی برخی از بهترین کولر گازی ها را برای افراد در سراسر جهان تولید کرده است، با استفاده از انواع فن آوری های بی نظیر مانند سیستم تمیز کننده اتوماتیک خود دستگاه و یک سیستم خنک کننده عالی. این شرکت برای تولید لوازم خانگی پایدار و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و نیز مصرف انرژی کمتر در جهان شناخته شده است.

خلاصه خدمات
خرید کولر گازی
Rate :
3 based on 15 votes
نوع سرویس
خرید کولر گازی
ارائه دهنده خدمات
دیجی تعمیرگاه,
سهروردی شمالی,ابن یمین,تهران-۰۰۰۰۰,
Telephone No.02154584
استان
تهران
توضیحات
در این روزها که افراد زیادی قصد خرید کولر گازی دارند با توجه به انواع مدل ها و برندها و پیشرفت تکنولوژی در صنعت ساخت کولر گازی یک مطلب جامع در رابطه با راهنمای خرید کولر گازی و بررسی تفاوت ها و ویژگی ها و معرفی بهترین مارک کولر گازی می تواند شما را از پشیمانی بعد از خرید کولر گازی نجات دهد.

تعداد کل نظرات: 26

 • امین رشیدی

  با سلام.در فیلم فروشنده پیشنهاد کولر ۲۴ هزار برای متراژ ۵۰ متر مربع داد که از نظر غیر قابل قبول که یه کولر ۲۴ هزار اینمقدار رو خنک کنه.در حالی که تو خوزستان واسه متراژ ۲۴متر یه کولر ۳۰ هزار به زور توان خنک کردن ۲۴ متر رو داره.باتشکر

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   با توجه به اینکه ما از اینکه شما در چه شرایطی و در چه نقطه از ایران زندگی میکنیم تمامی اموزشها و پیشنهاداتمون کلیه و شما باید این رو مد نظر قرار بدین که مثلا نصب یک کولر به ظرفیت مشابه مثلا ۱۸۰۰۰ در یک نقطه اب و هوایی هم ممکن است متغیر باشد مثلا شما اگر بک کولر ۱۸۰۰۰ هزار را در تهران در بک مغازه یا اداره نصب کنید ممکن است بازده بسیبار کمتری از نصب ان در منزل مسکونی داشته باشد.

 • ش

  مزخرف ترین طرین اطلاعات درباره خرید کولر گذاشتید خدا وکیلی خودتون خجالت نکشیدید اولین چیز تو کولر کمپرسورش هست اقای محترم هیچ وقت یه فروشنده نمی تونه برای مشتریش کولر انتخاب کنه ماست فروش هیچ وقت نمیگه ماستم ترشه خسته نباشید با این کلیپ الکیتون

  • محمد پیرنیا
   محمد پیرنیا

   سلام
   دوست گرامی مشتری که قصد خرید کولر گازی را دارد به قدری تخصص ندارد که امکان برسی و شناخت کمپرسور ها را داشته باشد بلکه تا حدودی اطلاعات اولیه و خرید از مراکز معتبر فروش کولر گازی این مشکل را حل خواهد کرد

  • ایرج

   من تصادفا امشب گذرم به این سایت افتاد و باید اعتراف کنم اطلاعات مفیدی از اینجا کسب کردم این فیلم رو هم نگاه نکردم که فروشنده چه پیشنهادی به خریدار میده فقط خواستم بگم مرد حسابی مگه ارث پدرت رو از مردم طلب داری؟ اگه اطلاعات مفیدی داری بسمل اله اگه نداری چرا طوری حرف میزنه افراد نیک رو دلسرد کنی که بعدها همین ۴ تا اطلاعات رو مجبور شی کلی براش هزینه کنی!! شاید چون این اطلاعات رایگانه اونو در حد ماست ترش دیدی!! انصاف و وجدان هم خوب چیزیه و صد البته ادب بهتر از اونا.

   • کارشناس1: پیرنیا
    کارشناس1: پیرنیا

    سلام
    خواهش میکنم شما لطف دارید

   • حسن مجیدی

    لایک
    کاملا درسته

 • پژمان

  من از طرف خودم و سایر مخاطبان بابت طرز بد صحبت اقای ش عذر خواهی میکنم،باید یاد بگیریم اگه انتقادی داریم ادب رو هم رعایت کنیم.

 • سینا اراسته

  برای یک مغازه ۷۰ متری با ارتفاع سقف ۴ متر باتوجه به طول مغازه که ۲۰ متر است و یک جای کولر در نزدیک درب ورودی ۸۰سانتی و یک جای کولر نیز دردرحدود ۱۲ متری از ورئدی مغازه اماده شده آیا نصب ۲ کولر ۳۰۰۰۰ اجنرال مناسب است؟
  تسریع در پاسخ موجب امتنان است

 • آرش

  با سلام
  باتشکر از همه دوستان که اطلاعات مفیدی در اختیار کسانی میگذارند که استفاده بهینه از مطالب رو داشته باشند.
  سوال من این هست که میشه روی کولرهای گازی معمولی اینورتر نصب کرد؟ چون من متاسفانه به درخواست یکی از دوستانم یک کولر گازی به اصطلاح اینورتر تقلبی با مارک اوجنرال خریدم که خبری از اینورتر در اون نیست!!! متاسفانه من هزینه کولر معمولی رو دادم در حالیکه روی اون لیبل اینورتر خورده و خبری از گاز R410 نیست! نوع گاز و زده r22

 • احمد

  سلام
  فاصله محل نصب یونیت خارجی تا پنل داخلی در منزل بنده حدود ۶ متر سقف کاذب است. آیا می توان بدن تخریب لوله های مسی را از داخل سقف عبور داد و پنل و کندانسور را به هم متصل کرد؟ چگونه لطفا توضیح دهید.
  نصاب شما در اولویت و مد نظر ماست.
  با سپاس فراوان

 • هادی

  با سلام بهترین اسپیلیت ایرانی برای خرید کدومه؟ با توجه به مشخصات فنی اونها. با تشکر

 • کریم صداقتی

  باسلام و عرض ادب خدمت شما؛ من قصد خرید کولر گازی را دارم و ساکن اهواز هستم کلا” ۶ ماه سال در اهواز هوا گرم و حدود ۳ماه از این ۶ ماه شرجی میباشد من قصدم این است که کولر دوتیکه یا ایستاده بخرم؛ فضایی که نیاز به کولر دارد ۱۰۰ متر و با ارتفاع ۳/۱۰ میباشد طبق تحفیقی که کردم مارک گری رو انتخاب کردم و مصرف انرژی هم خیلی برایم نهم است خواهشمندم راهنمائی کنید از این مارک کدام را بخرم بهتر است؟ با تشکر

 • حامد

  با عرض سلام
  برای خرید کولر جنرال zh اقدام کردم که ۲ مدل کولر معمولی و اینورتر داشت و هر دو با گاز R410a پر شده بود و گرید هر دو مدل A بود
  از کجا بفهمم که مدل اینورتر این کولر، واقعا اینورتر واقعی هست یا خیر؟

 • سامان

  با سلام
  ممنونم از اطلاعات مفید شما
  اگر امکان داره در مورد T1 و T3 که روی کولر گازی نوشته هم توضیح بدید و اینکه توی بعضی سایت ها میگن اسکرول و بعضی میگن اسکرال ، آیا اینها تفاوت دارند!؟
  ممنونم از اطلاعات مفیدتون
  آرزوی سالی خوش برای شما

 • اصغر ارفه

  من از راهنمایی خاتون که در این سایت راجع به خرید کولر گازی گذاشته اید بسیار سپاسگزارم،امید است که در این راه موفق باشید.

 • حسن مجیدی

  کاملا اطلاعات کاربردی و خوبی بود
  در حد افراد مبتدی بسیار کارامد
  ممنون از مطالب خوبتون

 • اخوان

  بسیار ممنون. واقعا راهنمای بسیار جامع و کاملی بود

 • علی عبادی

  واقعا اطلاعات مفیدی گرفتم خداوند به شما خیر بدهد کلی یاد گرفتم امروز شما معلم و استاد من بودی تشکر تشکر تشکر

 • parisa m

  سلام لطفا بگین چه مارک کولر گازی فقط سرمایش بهترینه ممنون میشم کمک کنید و فقط برای پذیرایی و آشپزخانه حدودا ۴۰ تا ۵۰ متری چند هزار بردارم

 • لیلا

  اطلاعاتتون مفید بود ممنون

 • eli

  سلام آیا کولر مدیا ۲۴۰۰۰،کولر خوبیه ؟بین جنرال وگری ومدیا کدوم بهتره؟

 • عبداله فلاح حسینی

  سلام، تشکر از توضیحات مفید و راهنمای خوب شما.یه راهنمای می خواستم لطفا کمک کنید. من یک ساختمان بازیر بنای کل ۱۰۸ مترمربع دو خوابه در یکی روستای های طارم سفلی قزوین دارم. ودر طول سال در زمان های خاص از آن استفاده می کنم، ضمنا آشپزخانه و هال کاملا به باز هستن ومجموع زیر بنای هردو ۵۲ متربع می باشد و می خواهم به دلایل اقتصادی فقط یک کلرگازی در هال نصب کنم لطفا مرا در خصوص کولر گازی با چه حجمی و سایر توضیحات دیگر راهنمای فرمائید. باسپاس از شما

 • علیرضا آقابزرگ

  دوستان سلام :اسپلیت را فقط از فروشگاه های مجاز شهر خود با گارانتی معتبر بخرید و از بانه و غیره خرید نکنید و گول قیمت ارزان را نخورید ،(به توصیه یکی از بستگان از بانه اسپلیت اجنرال ۲۴۰۰۰A اینورتر دار برای من فرستادند و در شهرگرگان نماینده خودشان را فرستادند و نصب کرد و مثلا گارانتی نگین سرویس را مهر زدند،متاسفانه سرمایش خوبی نداشت،اعتراض کردم گفتند ۸ ساعت باید کار کندبعد خوب میشود،کارشناس آوردم ،مشخص شد ۱-اولا این اسپیلت اجنرال نیست متاسفانه این اسپیلت ها را از کارخانه ای بی نام و نشان وارد ایران میکنند و برادران دزد ما بر روی آن لیبل های تمام تقلبی می زنند و در کارتن های تقلبی بسته بندی میکنند و نکته جالب این اسپیلت ها شماره سریال ندارد ۲-اصلااینورتر دار نبود برد الکتریکی نداشت و درجه A اینورتر دار تقلبی بود ۳-اسپیلت ۱۸۰۰۰بود که در اوج وقاحت روی آن برچسب ۲۴۰۰۰نصب کرده بودند خلاصه بعد از ۱۰روز تهدید و دعوا و پیگیری اسپیلت را به زور پس گرفتند فریب نخوریدفریب نخورید…

 • سعید

  با سلام.من یک کولر گازی اسپلیت ۲۴۰۰۰ General باکمپرسور توشیبا دارم که حدود ۸ ساله داره کار میکنه. امسال که به خونه جدید رفتیم و فضای هال و پذیرایی حدود ۷۰ متر هست ،میبینم که نمیتونه دمای خونه رو از ۲۶ درجه پایینتر بیاره و بیشتر اوقات کمپرسور روشنه و خیلی کم خاموش میشه.البته هوای خروجی از کولر خنک هست ولی به قول معروف سوز نداره.تعمیرکار آوردم و بعد از گرفتن فشار گاز دیدیم که فشار گاز کافیه(روی ۷۰) هست و حتی برق مصرفی هم در حد ۸٫۵ آمپر هست.که تعمیرکار گفت که همه چیر مرتبه و نیازی به شارژ گاز نداره .ولی همچنان خونه به اندازه کافی خنک نمیشه. یک نفر به من گفت که کلا گاز رو عوض کن و شاید کیفیت گاز پایین اومده باشه که البته خودش با مشکل مشابه من با تعویض کامل گاز به نتیجه رسید و الان کولرش حسابی خنک میکنه. به نظر شما آیا گاز کولر بعد از چند سال کیفیتش رو از دست میده یا اینکه تعویض کامل گاز تاثیر خاصی نداره؟

 • جواتی

  دیشو همپا اشقر

 • یک دیدگاه بنویس!

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لطفا به این سوال پاسخ دهید *