نصب کولر گازی | مرکز تخصصی نصب و جابجایی کولرگازی در تهران

جابجایی و نصب کولر گازی

سالهاست که ما از برترین ها در نصب کولر گازی هستیم…

نصب کولر گازی و جابجایی کولر گازی یکی از تخصصی ترین اموری است که ما در این مرکز سال‌هاست به صورت کاملاً تخصصی نسبت به جابجایی و نصب کولر گاز در تهران مشغولیم تیم کارشناسان و نصاب کولر گازی ما متشکل شده است از تعمیرکاران متخصصی که با گذراندن دورهای علمی و عملی مشغول به این کارشده‌اند آن‌ها قبل از انجام کار با توجه به کارشناسی محل نصب کولر گازی ، شما را در خرید دستگاه متناسب با محیط و محل نصب کولر گازی راهنمایی خواهند کرده و بعد از انجام کارشناسی ، کار را همگام با استاندارهای صنعتی و قوانین شهرداری (زیباسازی نمای ساختمان) به انجام می‌رسانند این مرکز سال‌هاست که با انعقاد قرار داد با سازمان های دولتی و خصوصی بزرگی همچون : بانک تجارت ، شرکت شیبا ، مخابرات استان تهران ، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،شهرداری تهران ، مترو خط یک تهران، و… تخصص و صداقت خود را اثبات کرده است .

چرا نصب اصولی و دقیق کولر گازی بسیار مهم است.

امروزه یکی از لوازم و وسایلی که نبود آن یا درست کار نکردند آن در زندگی شدید مورد توجه قرارگرفته و مشکل‌ساز خواهد شد لوازم سرمایشی (تهویه مطبوع) یا گرمایشی است و با توجه به این‌که کولر گاز (اسپیلت ) قادر به انجام هردو عمل است بسیار مورد توجه است حدود ۱۶ سال است که استفاده از کولر های گازی اسپیلت یا دوتیکه همه گیر شده است و دلایل زیادی برای این محبوبت وجود دارد که در زیر به چند نمونه از آن اشاره می‌کند.

  • از بین رفتن کامل صدای موتور دستگاه به دلیل نصب موتور در محیط بیرون
  • جاگیری بسیار کم با توجه به آپارتمانی شدن محل زندگی و نیاز به فضای بیشتر
  • داشتن نمایی زیبا و همخوانی با دکوراسیون منزل یا محل کار
  • و…

اما هر وسیله‌ی با توجه به تمام مزایایی که دارد معایبی هم به همراه دارد که اگر قبل از استفاده مورد توجه قرار نگیرد مطمئناً دردسرساز خواهد شد

یکی از مهم ترین مواردی که در استفاده از کولر گازی باید به آن توجه نمود چگونگی نصب آن است که در صورت عدم نصب صحیح مطمئناً در استفاده با مشکل مواجه خواهید شد می‌پرسید چرا؟

تمام لوازم خانگی که شما از فروشگاه تهیه می‌کنید مانند : یخچال فریزر یا ماشین لباسشویی به صورت یک پکیج کامل آماده شده که شما فقط وظیفه وصل کردن آن به برق را دارید ولی کولر گازی به دلیل نوع کارکرد و محل نصب این‌گونه نیست بلکه یونیت خارجی و یونیت داخلی به‌صورت جدا از هم آماده شده که باید توسط یک نصاب کولر گازی به وسیله لوله های مسی و کابل فرمان به هم نصب شود که البته نحوه نصب جایگذاری و نو ع نصب نیز بسیار مهم است که در صورت عدم رعایت این موارد کارکرد کولر گازی با مشکل مواجه شده راندمان کافی را نخواهد داشت

بخشی از این شرایط عبارتند از:

 • محل نصب یونیت داخلی (اواپراتور)
 • محل نصب یونیت خارجی (کندانسور)
 • چگونگی نصب لوله های مسی که باید داخل این لوله ها خلائ ایجاد شود و اگر کوچکترین اشتباهی چه در نصب و چه در وکیوم کردن دستگاه به وجود آید علاوه بر آسیب رساندن به کمپرسور و دیگر قطعا اسپیلت در درازمدت باعث خارج شدن گاز کولر شده که هزینه شارژ گاز کولر گازی نیز به شما تحمیل خواهد شد

یا یکی از معضلاتی که بسیاری از مصرف‌کنندگان کولر گازی با آن درگیرند تخلیه نشدن آب کولر گازی و مشکل آبریزش آن است که اگر به صورت صحیح و اصولی این کار صورت نگیرد مشکلاتی ایجاد می‌کند که علاوه بر صرف هزینه زیاد کاری زمان بر است که باعث خواهد شد در فصل گرم سال شما نتوانید از کولر گازی خود استفاده کنید

با توجه به تمام توضیحات بالا امیدوارم به اهمیت نحوه و مکان نصب کولر گازی و تخصص در این کار پی برده باشید تمام موارد که مطالعه نمودید حاصل سال‌ها تجربه کارهمکارنمان است که در صورت عدم انجام آن مطمنا در استفاده از اسپیلت با مشکل مواجه خواهید شد

نکاتی که برای نصب کولر گازی باید به آن بسیار توجه کرد

 • هرگز ورودی یا خروجی هوای دستگاه های تهویه مطبوع را مسدود نکنید . این کار می تواند موجب برگشت هوای خروجی به صورت مستقیم به دستگاه و یا نرسیدن هوای کافی به دستگاه شود. همچنین برگشت مستقیم هوا از مسیر خروجی دستگاه باعث کاهش راندمان دستگاه می شود و در هر دو دستگاه داخلی ، بیرونی ، تبادل حرارتی مناسب ، بین هوا و مبرد انجام نده و فشار غیر طبیعی در سیستایجاد می شود و در طولانی مدت باعث آسیب جدی به کمپرسور می گردد. دستگاه داخلی و بیرونی سیستم های اسپلیت باید در فضایی نصب گردند که جریان هوای کافی جهت تبادل حرارتی وجود داشته باشد ، در غیر این صورت بازدهی دستگاه به شدت کاهش می یابد.
 • هرگز ورودی یک دستگاه بیرونی روبروی خروجی دستگاه دیگر قرار نگیرد. این کار باعث افت راندمان خروجی دستگاه می شود در صورت نصب چند دستگاه کنار هم آنها را پهلو به پهلو یا پشت به پشت نصب نمایید. ورود هوای گرم خارج شده از یک دستگاه راندمان دستگاه روبرو را به شدت کاهش می دهد.
 • هرگز  دستگاه های تهویه مطبوع را در حفاظ بسته قرار ندهید ؛ چرا که ممکن است هوای خروجی مستقیما وارد دستگاه شده و موجب بروز اشکال و عدم کارکرد صحیح شود. ضمننا سرویس و دسترسی به دستگاه نیز مشکل خواهد بود. در نتیجه افت راندمان در دستگاه به وجود آمده و نهایتا باعث صدمه دیدن کمپرسور خواهد شد.
 • به گردش صحیح هوا در دستگاه بیرونی دقت نمایید . سرعت باد باید بیشتر از ۷ متر بر ثانیه باشد در صورت کار نکردن فن دستگاه بیرونی ، مکن است صدمات جدی به سیستم وارد شود. توجه داشته باشید یونیت بیرونی باید به گونه ای نصب شود که باد از روبرو به آن وزیده نشود ، در غیر این صورت بازده دستگاه کاهش پیدا خواهد کرد.

نصب کولر گازی یکی از خدماتی است که این مرکز ارائه می‌دهد که شامل نصب کولر گازی در تهران بوده و تمام مناطق را مانند نصب کولر گازی در شرق تهران نصب کولر گازی در غرب تهران ، نصب کولر گازی در شمال تهران ، نصب کولر گازی در جنوب تهران می‌باشد که توسط نصابان کولر گازی ماهر دوره دیده انجام خواهد شد و قبل از انجام هر کاری کارشناس مربوطه به صورت تلفنی یا حضوری درباره مکان و نوع نصب کولر گازی با شما مشورت کرده و بهترین گزینه ممکن را به شما ارائه خواهد داد.

امتیاز : 2.9 رای ها : 12

2 دیدگاه

 • صالحی

  سلام . برای نصب کولر گازی باید ابتدا کابل برق مناسب با توان کولر از کنتور تا محل کولر کشیده شود و به نظر میرسه شما این کار را انجام نمیدهید که نقص خدمات شماست.

  • کارشناس1: پیرنیا

   سلام
   این یکی از اصول اولیه نصب کولر گازی است اگر مشکلی هست لطفا موردی بفرمایید

 • مشکلات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید

  لطفا به این سوال پاسخ دهید *